Porady

Jaką komodę wybrać – przydatne inspiracje

Każdy właściciel mieszkania lub choćby najemca, chcący zaaranżować wynajętą przestrzeń wedle własnego uznania, staje finalnie przed dylematem wyboru mebli. Spośród możliwych elementów, komoda, stanowi istotną część wystroju wnętrza. Pozornie to przecież mebel skonstruowany z kilku desek, szuflad i tyle jeśli mowa o jej atrybutach. Gdyby decyzja o wyborze konkretnego modelu, była taka prosta, to zawód projektanta wnętrz nie miałby racji bytu, a ten tekst o tym jak wybrać komodę, też prawdopodobnie by nie powstał. Poza praktycznym zastosowaniem, komoda powinna spełniać określone warunki estetyczne, by wpasować się w wystrój wnętrza.

Detale decydują o całości

Aby podkreślić spójność aranżacji i wykorzystać kolory, warto zaakcentować wybraną barwę z pokoju na froncie komody. Ten motyw wykorzystywany jest najczęściej w propozycjach młodzieżowych. Pokój nastolatka z jakimś intensywnym kolorem na ścianie, współgra też z akcentem na komodzie, która posiada uchwyty w tym samym odcieniu lub jakiś pas koloru nawiązujący do barwy zastosowanej na ścianie. Nóżki pod komodą też stanowią drobny szczegół, odgrywający zdecydowaną rolę w ostatecznym wyglądzie mebla. Nowoczesne komody posiadają nóżki wykonane z drewna, ustawione pod kątem ostrym. Ustawienie wpisuje się we współczesne trendy wnętrzarskie, jednocześnie mając bardzo praktyczne zastosowanie. Wykorzystanie podparcia wydłuża cały mebel, obniżając jego ciężkość. Komoda zyskuje lekkość i nadaje wnętrzu więcej przestrzeni.

Kiedy biała komoda występuje w zestawieniu z ciemnymi elementami, tworzy oryginalny kontrast przykuwający uwagę. Estetykę takiego połączenia podbijają modne ostatnio połyski, które wspaniale komponują się z minimalistycznymi, nowoczesnymi wnętrzami. W niektórych aranżacjach komoda może grać pierwsze skrzypce w wystroju. Odpowiednio zadbany antyk lub odnowiona komoda od babci będzie skupiać na sobie uwagę swoim niecodziennym wyglądem. Wtedy lepiej wyeksponować ją w widocznym miejscu, pozostałe elementy dekoracji traktować jako tło.

Wcale nie trzeba przepłacać

Jeśli chcemy być w zgodzie z aktualnymi trendami, cieszyć się jakością jaką oferują tanie komody i nie tracić przy tym majątku, to doskonałą propozycją wpisująca się w te kryteria jest komoda dąb sonoma. Funkcjonalny model zbudowany z szuflad oraz większej półki. Drzwiczki posiadają przedłużone uchwyty, które ułatwiają otwieranie. Produkt wykonany jest z odpornej płyty MDF w popularnym kolorze, pasującym do większości wnętrz. Tania komoda to oszczędność pieniędzy i jakość umożliwiająca długie użytkowanie. Przykłady produktów pod poniższym linkiem: meblezagrosze.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *