Porady

Postaw na nowoczesność w swoim mieszkaniu

Niezależnie od rodzaju mieszkania, jakie mamy do dyspozycji, zawsze staramy się, żeby było to miejsce wyjątkowe, przytulne, do którego będziemy mieli ochotę wracać po całym dniu ciężkiej pracy. Dzisiejsze mieszkania, które są projektowane przez profesjonalnych architektów wnętrz, najczęściej wykorzystują sporą ilość nowoczesnych elementów, począwszy od nietypowych mebli, wykonanych z niekoniecznie popularnych materiałów, ale również dodatki czy tekstylia wykonywane samodzielnie czy też robione z nieco nietypowych przedmiotów codziennego użytku. Takie rozwiązania jednak są znakomite, jeśli chodzi o szybki remont, który każdy z pewnością zauważy.

Nietypowe meble

Niezwykłą popularnością cieszą się dzisiaj meble wykonane z… drewnianych palet. Im bardziej surowe w swoim wyrazie, tym chętniej wstawiane są nie tylko do loftów, ale także do tradycyjnych mieszkań. Najczęściej wykonywane są z nich łóżka, na których lądują wygodne materace, ale także stoły czy fotele. Co ważniejsze, taki rodzaj mebla pasuje w zasadzie do każdej podłogi oraz do każdego rodzaju wykończenia ścian.

Nietypowe lampy

Również lampy przybierają dzisiaj mocno nietypowe kształty oraz wykonywane są z nieco nieoczywistych materiałów, na przykład do ich tworzenia wykorzystywane są szklane słoiki czy butelki z zakrętkami, plastikowe łyżeczki, bawełniane nici, a nieraz nawet sztućce czy kieliszki. Taka awangarda wnosi świeży powiew do bardzo tradycyjnego podejścia do architektury mieszkaniowej.

2 Komentarze do “Postaw na nowoczesność w swoim mieszkaniu

  1. Widziałam takie fajne zestawienie łóżka z palet i lampy z drutu, wyglądało to razem naprawdę bardzo ciekawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *